Kdy vám úrazové pojištění nepomůže?

Možná si mnete ruce nad tím, že jste si prozíravě uzavřeli úrazovou pojistku. Ovšem v některých případech vám ani uzavřené pojištění nezaručí výplatu pojistného plnění.

Pan Milan šel v pátek večer na oslavu ke kamarádovi. Byla to bujará akce, kde nechybělo dobré pivo a víno. Ve tři hodiny ráno se v podroušeném stavu vracel domů, ale uklouzl na mokrém chodníku a zlomil si nohu. Utěšoval se tím, že jej aspoň čeká tučné pojistné plnění od pojišťovny, u které měl uzavřené úrazové pojištění. Jaký byl však jeho šok, když jeho pojišťovna jeho nárok zamítla!

„ Úrazy, které se stanou pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek, mívá většina pojišťoven ve výlukách.“ Informují odborníci z portálu Netfinance, který srovnává ceny pojistných produktů a také zde najdete výhodné nabídky na úrazové pojištění.

Jiný příběh zažil pan Libor. Jednou za týden si s kamarády ve vesnici dopřeje přátelský fotbalový zápas. Založili dokonce svou vlastní ligu a sport je moc baví. Bohužel minulý týden si pan Libor při hře vykloubil kyčel. Očekával, že mu pojišťovna vyplatí pojistné plnění, ovšem nestalo se. Při sjednání pojistky totiž zapomněl ve zdravotním dotazníku uvést, že provozuje organizovanou činnost, tudíž nárok na pojistné plnění mu nevznikl. Organizovaná činnost je jakýkoliv sport, který člověk dělá v rámci sportovního klubu.

Odborníci z Netfinance.cz tudíž upozorňují klienty, aby při sjednání pojistky pečlivě zvážili odpovědi na otázky ve zdravotním dotazníku. Řada klientů totiž otázky nevšímavě proletí a automaticky odkýve odpovědi. Kvůli tomu však můžou přijít o pojistné plnění.

Další kapitolou jsou únavové zlomeniny. Mezi ně se řadí například zdravotní problémy, které se člověku stanou při dlouhodobě prováděné jednostranné činnosti. Může jím být například úraz Achillovy paty při tenise, nebo vyhozené ploténky při zednických pracích. Některé pojišťovny tyto incidenty chápou jako opotřebení organismu, nikoliv jako klasický úraz.

Tyto výluky však nejsou důvodem, aby klient na úrazové pojištění zcela zanevřel. Může mu doslova zachránit rodinný rozpočet třeba tehdy, kdy kvůli úrazu není schopen chodit do práce a vydělávat peníze. Odborníci z Netfinance.cz tedy doporučují snadno proveditelnou prevenci proti výlukám – před uzavřením pojistky si vždy přečtěte pojistné podmínky, abyste věděli, na čem jste.

 

 

 

 

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply