Viscerální tuk vás může ohrozit více než ten podkožní. Víte, jak ho efektivně zhubnout?

Tento druh tuku se nachází v útrobách břicha, kde obaluje velké a důležité orgány. Například játra, slinivku a ledviny. Jeho nadměrné množství může být příčinou mnoha vážných zdravotních problémů, od vysokého krevního tlaku až po mozkovou mrtvici. Odhalte, jak proti viscerálnímu tuku úspěšně bojovat.

Jak viscerální tuk odhalit

To, v jaké míře se u vás viscerální tuk objevuje, nejjednodušeji zjistíte u svého lékaře nebo nutričního poradce. Právě tito lidé jsou na měření tuku kvalifikovaní a disponují potřebnými přístroji. Zpozornět byste přitom měli zejména tehdy, pokud máte postavu ve tvaru jablka. Velké břicho symbolizuje znamení pro to, že se zřejmě ve vašem těle nadbytek viscerálního tuku nachází.

Nadbytek tuku a s tím související nadváha přitom může být důsledkem i pro bolesti kolen, které jsou tímto způsobem více namáhány.

Klíčová je strava

Pokud se rozhodnete s popisovaným vnitrobřišním tukem něco dělat, začněte u své stravy. Viscerální tuk totiž velmi často vzniká kvůli nadbytku sacharidů, cukrů a škodlivých tuků. Svůj jídelníček proto postavte na pravidelné a vyvážené stravě. Jezte dostatečné množství bílkovin, jejichž přítomnost je pro hubnutí klíčová.

Nezapomínejte ani na komplexní sacharidy, které vás zasytí a omezí vaše chutě na sladké. A důležitý je samozřejmě i pitný režim a dostatek vlákniny. Tyto složky napomáhají správné detoxikaci těla od škodlivých látek.

Konkrétně lze například doporučit vsadit na bezlepkové přílohy – například jáhly, luštěniny nebo kroupy. V obchodě určitě nesahejte po klasické bílé rýži, těstovinách nebo bramborách. Cukru a pečivu z bílé mouky se vyhněte obloukem. Místo toho si raději kupte dostatek zeleniny – například brokolici nebo salát. Ovoce jezte spíše dopoledne a v menším množství. Pomůže vám i pravidelná konzumace lněného oleje a lněných semínek.

Začněte sportovat

Aby se kýžený efekt hubnutí dostavil co nejrychleji, můžete ho podpořit pohybem. Soustřeďte se především na takzvané aerobní cvičení, u kterého se zapojuje celý kardiovaskulární systém a množství viscerálního tuku se tak snižuje. Běžte si zaběhat, zaplavat, projeďte se na kole nebo na bruslích. Nebo pro začátek alespoň do svého každodenního režimu zařaďte rychlou chůzi.

Více informací ze světa hubnutí a zdravé stravy najdete na www.superzdrave.cz.

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply